12.02.2024 00:08

Victorie fără emoții

* Cea mai bună marcatoare a partidei a fost Monika Krasteva, cu 17 puncte reușite

Echipa de volei feminin a Clubului Sportiv Municipal a jucat sâmbătă, pe teren propriu, în Sala „Ioan Valerian”, cu FC Argeș. Meciul a fost unul dominat de formația târgovișteană, care s-a impus fără emoții. CSM Târgoviște a câștigat de o manieră categorică primul set, 25-16, pentru ca mai apoi, în al doilea set, să se impună cu 25-20. Echipa oaspete a arătat mai bine în următoarea parte a meciului, pe care a câștigat-o cu 25-18. CSM Târgoviște a forțat în următorul set, s-a impus cu 25-10, reușind astfel să câștige meciul cu 3-1.

Cea mai bună marcatoare a partidei a fost Monika Krasteva, cu 17 puncte reușite. Pentru echipa oaspete cele mai multe puncte, 11, au fost reușite de Grafort. CSM Târgoviște are 35 de puncte, cu 4 mai puține decât liderul Rapid București, care are însă un meci în plus disputat. Pentru formația lui Gajic urmează jocul cu CSM București, pe 14 februarie, în deplasare.

CSM Târgoviște - FC Argeș 3-1 (25-16; 25-20; 18-25; 25-10)

Târgoviște: Faleș (10), Urias (8), Krasteva (17), Barakova (4), Boris (6), Mayer (5), Pîrv (5), Koleva (10), Sanchez (2). Antrenor: Branko Gajic.

FC Argeș: Miclăuș (10), Atanasova (1), Grafort (11), Airoaie (5), Diaz (10), Reyes (8), Massip (3), Guceanu (1). Antrenor: Bogdan Paul.