27.06.2024 00:07

Medaliați la Cupa României de Karate Interstiluri

* Elevii lui Ionuț Munteanu au urcat de șapte ori pe podiumul de premiere în cadrul competiției de la Pitești

Sportivii de la CS Târgoviște au avut parte de evoluții excelente la Cupa României de Karate Interstiluri, găzduită de Sala „Pitești Arena”, urcând de șapte ori pe podiumul de premiere. Lorelley Andrei a reușit să cucerească două medalii importante. Sportiva antrenată de Ionuț Munteanu a strălucit la seniori, acolo unde a cucerit aurul, în proba de kumite, categoria 55 de kilograme.

De asemenea, tot la concursul de kumite – cat. 55 kg, dar la U21, a obținut medalia de argint. O medalie de argint a cucerit și echipa de kata junioare, alcătuită din Ștefania Huiu, Bianca Soare și Anastasia Dinu, dar și Anastasya Andrei (kumite minicadete – cat. +52 kg). În schimb, cu bronz au revenit acasă Alexandru Munteanu ( kumite U21 – cat. 60 kg), Ana Maria Hura Tudor (kumite junioare – 53 kg) și Bianca Soare (kata junioare). Aproape de podium a terminat și Alexandru Munteanu, la kumite seniori – cat. 60 kg), care a încheiat concursul pe locul 5.