29.11.2023 00:13

Chindia, o nouă victorie la U19

* În urma acestor rezultate, Chindia este pe primul loc, cu 43 de puncte, GȘA Nucet este pe locul trei, cu 24 de puncte, iar CSȘ Târgoviște se clasează pe locul șase, cu 20 de puncte.

În etapa cu numărul 4 din play-off-ul acestei ediții a Campionatului Național de Juniori U19 a fost programat un derby dâmbovițean. Chindia Târgoviște a învins de o manieră categorică pe GȘA Nucet, cu 7-0, în timp ce cealaltă formație dâmbovițeană care activează la acest nivel, CSȘ Târgoviște, a câștigat în deplasare la Petrosport Ploiești, 4-3. În urma acestor rezultate, Chindia este pe primul loc, cu 43 de puncte, GȘA Nucet este pe locul 3, cu 24 de puncte, iar CSȘ Târgoviște se clasează pe locul 6, cu 20 de puncte. Aceasta a fost ultima etapă din 2023, campionatul urmând a se relua în luna martie 2024.

Doar un punct la U17

La U17, Chindia a pierdut meciul cu ACS Juniorul 2014, 0-2, iar CSȘ Târgoviște a remizat în deplasare la Petrosport Ploiești, 2-2. Astfel, Chindia este pe locul 2 în play-off-ul Seriei a 4-a, cu 35 de puncte, în timp ce CSȘ ocupă locul 5, cu 22 de puncte. În play-out, meciul dintre Liceul Tehnologic Sf. Pantelimon și GȘA Nucet se va disputa pe 6 decembrie. În acest moment, echipa din Nucet ocupă locul 5 în play-out, cu 11 puncte.

Doar o victorie în Liga Elitelor

La nivelul Ligii Elitelor U16, în play-out, Chindia a fost învinsă de Sport Team București, 1-2. Formația din Târgoviște se clasează pe locul 4, cu 13 puncte. În play-out-ul Ligii Elitelor U15, Chindia Târgoviște a pierdut meciul cu FC Voluntari, 1-2. În acest moment, echipa târgovișteană este pe locul secund în play-out-ul Seriei a 2-a, cu 19 puncte. La nivelul Ligii Elitelor U14, Chindia a învins Metaloglobus București cu 7-2 și ocupă locul secund în Seria a 3-a, în spatele formației FC Argeș.